Sposób na „bawoli kark”


Bawoli kark to nie tylko mankament figury lecz też zakłopotanie i kompleksy
Bawoli kark to nie tylko mankament figury lecz też zakłopotanie i kompleksy. fot.123rf

Zgrubienie w górnej części grzbietu, będące nagromadzeniem się tłuszczu, to nie tylko mankament figury. Taka dokuczliwość wprawia wiele osób, szczególnie kobiety, w zakłopotanie i kompleksy. Problem dodatkowo narasta, gdy masaże i zrzucenie zbędnych kilogramów nie pomagają. Okazuje się, że skutecznym sposobem na „bawoli kark” są zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem aparatu VelaShape redukujące tkankę.

Rozdrażnienie podczas pieszczot w okolicach karku, usilne zakrywanie szyi i rezygnowanie ze zmysłowych kreacji oraz modnego upięcia włosów w kok – znasz ten stan? Z problemem zgrubienia między łopatkami zmagają się nie tylko osoby z nadwagą czy z zespołem Cushinga oraz innymi zaburzeniami endokrynologicznymi, których garb jest objawem. Ta dokuczliwość coraz częściej dotyka osób o normalnej, przeciętnej sylwetce, co może oznaczać, że mają one do czynienia z zaburzeniami hormonalnymi, bądź borykają się z efektem ubocznym po leczeniu za pomocą sterydów. Niezależnie od wielkości zgrubienia, po zidentyfikowaniu „buffalo hump”, należy skonsultować się z lekarzem w celu poznania przyczyn jego powstania.

Leczenie „bawolego karku”

W większości przypadków garb tego typu jest złogiem tłuszczu, który można zredukować dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. W przypadkach gdy „bawoli kark” wymaga leczenia, bądź sprawia dyskomfort można trwale się go pozbyć.

– Zabiegi oparte o zaawansowane technologie, takie jak VelaShape III, pozwalają w nieinwazyjny i trwały sposób zredukować tkankę tłuszczową już po pierwszym zabiegu. Dzięki aparatowi VelaShape III, który wyposażony jest w różnej wielkości nakładki aplikatora, możliwe jest wykonywanie zabiegu na wszystkich obszarach ciała, co jest szczególnie ważne w przypadku tzw. „bawolego karku” – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol, specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

 

– Zabieg opiera się na podgrzaniu tkanki tłuszczowej w całym przekroju do temperatury 450C i utrzymaniu jej na takim poziomie przez co najmniej 16 minut. Dzięki bardzo wysokiej mocy bipolarnego prądu RF 150W (najwyższa moc spośród dostępnych urządzeń na rynku) zabieg gwarantuje skuteczność 97% już po pierwszym zabiegu. W urządzeniu, pierwszy raz na świecie, zastosowano inteligentny system SmartRF™ wykorzystujący generator z zamkniętą pętlą RF, dopasowujący energię do impedancji tkanki pacjenta, co oznacza, że jest skuteczny niezależnie od osobniczych cech pacjenta. W trakcie zabiegu VelaShapeIII, redukcja zgrubienia na grzbiecie następuje na skutek mechanicznego i termicznego działania na tkankę łączną zlokalizowaną na karku – uzupełnia Urszula Sztwiertnia.

Zabieg jest szybki i nieuciążliwy, do tego ujędrnia skórę. Uzyskany efekt podczas badania VelaShape III pozwala na redukcję 1,5 – 2 cm tkanki po pierwszym zabiegu.

Kuracja powinna być wykonywana tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Copywrite

Ten artykuł ma charakter otwarty, dostępny jest na licencji Creative Commons Attribution License (uznanie autorstwa), która pozwala na nieograniczone korzystanie, dystrybucję i reprodukcję na dowolnym nośniku, pod warunkiem, że oryginalne dzieło jest prawidłowo cytowane z podaniem aktywnego linka: https://www.konsultantka.com/porady/sposob-na-bawoli-kark/ – treść licencji: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/.

Udostępnij ten artykuł na:

One thought on “Sposób na „bawoli kark””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.