Przygotuj się do karnawału już dziś – Trendy w medycynie estetycznej


Karolina Pociask właścicielka ośrodka „KształtoSfera”
Karolina Pociask właścicielka ośrodka „KształtoSfera”

Na co narażona jest skóra jesienią oraz jak zadbać o wygląd już teraz, by w czasie świąt, a także karnawału zrobić wrażenie na innych i zachwycić urodą? Na te i inne pytania odpowiada w wywiadzie Karolina Pociask, właścicielka ośrodka „KształtoSfera”, oferującego profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Po okresie wakacji nasza skóra może być przesuszona i mieć ślady przebarwień oraz uszkodzeń, które powstały wskutek kąpieli słonecznych. Jak zregenerować skórę i przywrócić jej dawny blask?

Karolina Pociask, właścicielka ośrodka „KształtoSfera”:

Potrzebne są zabiegi silnie stymulujące procesy regeneracyjne, lecz nie stanowiące zagrożenia dla opalonej skóry. Takie z wykorzystaniem technologii laserowej należy odłożyć na później, znacznie lepsze rezultaty dadzą zabiegi polegające na punktowym, kontrolowanym uszkadzaniu skóry prądem RF. Taki prąd, wyzwalają elektrody przykładane do powierzchni skóry podczas zabiegu eMatrix lub eTwo, czy też mikroigły wprowadzane w głąb skóry w zabiegu deAge. Efekt jest bardzo dobry, a co ważne, nie występuje ryzyko powstania przebarwień.

Przed nami zmiana aury związana z nadchodzącą jesienią i zimą. Na co narażona w tym czasie jest nasza skóra i jakie mogą być tego efekty?

Coraz mniej przebywamy na powietrzu, częściej zamykamy okna, uruchomiamy ogrzewanie – wszystko to powoduje, że nasza skóra jest przesuszana, a cera traci świeżość i blask.

Co zatem poleci Pani, aby poprawić stan skóry w tym okresie i lepiej znieść jesienną chandrę?

Regeneracja skóry
Regeneracja skóry

Oczywiście polecam dobry krem nawilżający i mikrodermabrazję ale to może nie wystarczyć. Optymalnym rozwiązaniem jest SoftTrix – zabieg bazujący na technologii SubAblacja firmy Syneron-Candela, który przeprowadzany jest aparatem dystrybuowanym w Polsce wyłącznie przez firmę Shar-Pol. Zabieg polega na mikroskopijnym, kontrolowanym uszkodzeniu naskórka, któremu towarzyszy silna stymulacja głębszych warstw skóry. Efektem jest gładka, rozświetlona cera i pięknie napięta skóra twarzy. SoftTrix jest wystarczająco silny, gwarantuje zadowalające rezultaty, lecz jest na tyle delikatny, aby można go było powtórzyć gdy nasza skóra znów będzie wymagała wsparcia.

Dlaczego jesień to dobry czas na wykonywanie wszelkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej?

W tym okresie jesteśmy mniej narażeni na działanie słońca, wiatru, piasku z plaży, co bardzo sprzyja gojeniu i regeneracji skóry. Ważne jest to, aby jesienią unikać zabiegów laserowych. Opalona skóra plus laser to duże ryzyko przebarwień.

W niedalekiej perspektywie mamy też zabawy andrzejkowe, święta, wieczór sylwestrowy i karnawał. Warto więc zadbać o wygląd już teraz, by w czasie uroczystości zrobić wrażenie i zachwycić urodą. Jakie zabiegi są najpopularniejsze w tym czasie?

Pozbądź się oponki
Pozbądź się oponki

Temat wymaga szerszego omówienia, ponieważ musimy pomyśleć o twarzy oraz o figurze. Jeżeli oczekujemy większego efektu odmłodzenia to warto wybrać silniejsze zabiegi takie jak eTwo lub Triniti. To kompleksowe procedury, które zadbają o jakość powierzchni skóry, owal twarzy, regenerację zmarszczek i kolorytu. W zakresie modelowania sylwetki polecam zabiegi CoolTech lub VelaShape. CoolTech to najskuteczniejszy zabieg kriolipolizy, trwale niszczy komórki tłuszczowe i zwalcza tzw. pakiety tłuszczowe. VelaShape to lider w zakresie selektywnego odchudzania, dodatkowo poprawia jakość i napięcie skóry. Warto je ze sobą połączyć. Z kolei VelaSmooth to najlepszy na rynku zabieg antycellulitowy, który bardzo dobrze sprawdza się także jako wsparcie zabiegów odchudzających, także tych inwazyjnych jak np. liposukcja.

Rynek usług medycyny estetycznej w Polsce jest dość młody. Na pewno da się jednak zauważyć pewne trendy. W jakim kierunku zmierza branża oraz kto, i po jakie zabiegi, zgłasza się do Ośrodka „KształtoSfera” najczęściej?

Wiązką lasera w brzydką bliznę
Wiązką lasera w brzydką bliznę fot. 123rf

Z pewnością można powiedzieć, że dużą popularność zdobywają zabiegi nieinwazyjne, które stymulują naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Dla naszych Klientów coraz ważniejsze jest, żeby efekt zabiegów był naturalny, a nie tylko bardzo silny. Drugi trend to odwrót od zabiegów laserowych. Nowoczesne technologie takie jak SubAblacja czy MF/RF, czyli np. zabieg eTwo, dają równie bardzo dobre rezultaty przy mniejszym bólu i krótszej rekonwalescencji, bez ryzyka poparzeń czy przebarwień.

Na czym polega zabieg eTwo?

Przywracamy blask szarej i zmęczonej cerze
Przywracamy blask szarej i zmęczonej cerze fot. 123rf

eTwo to zabieg, który jednocześnie wyrównuje powierzchnię skóry, likwiduje zmarszczki i przebarwienia oraz podnosi owal twarzy. Jest to możliwe dzięki połączeniu dwóch technologii: SubAblacja (ang. Sublative Rejuvenation) i elõs™. Pierwszy element zabiegu to Sublime – silna stymulacja głębokich warstw włókien kolagenowych energią prądu bipolarnego RF i światła IR (technologia elõs™). Efektem jest skrócenie istniejących włókien i przyśpieszone namnażanie nowych – owal twarzy podnosi się, opadnięte policzki znikają, a zmarszczki ulegają redukcji. Drugi element Sublative polega na punktowym, kontrolowanym uszkodzeniu skóry i silnym przegrzaniu jej głębokich warstw z wykorzystaniem prądu RF. Dzięki zastosowaniu technologii SubAblacja uzyskujemy optymalne warunki do regeneracji skóry – uszkodzenie jej powierzchni jest minimalne, ale wystarczające, aby zainicjować procesy gojenia, które są odpowiedzialne za wygładzenie powierzchni skóry i likwidację przebarwień. eTwo jest unikalnym zabiegiem, bo gwarantuje rezultat, który przy innych rozwiązaniach osiągnęlibyśmy dopiero po 4-5 wizytach w gabinecie.

Dlaczego, Pani zdaniem, pielęgnację urody warto oddać w ręce profesjonalistów?

Jakość efektów zależy w bardzo dużym stopniu od tego kto i czym wykonuje zabiegi. Medycyna estetyczna to taka dziedzina, w której można osiągnąć wyjątkowo dobre efekty, ale wymaga to bardzo dobrego sprzętu i dużego doświadczenia. Gabinet, ośrodek czy klinika to ostatnie miejsce, gdzie należy podejmować decyzje wyłącznie na podstawie ceny pojedynczego zabiegu – najistotniejszy jest bowiem koszt uzyskania oczekiwanego rezultatu. Na przykład już pojedynczy zabieg eTwo gwarantuje efekt, którego nie dają tańsze o połowę zabiegi, nawet powtórzone cztery razy.

Czym zatem powinien kierować się pacjent wybierając ośrodek medycyny estetycznej?

Pacjent powinien zwracać uwagę na jakość zabiegów/urządzeń i doświadczenie personelu. Urządzenia muszą być z najwyższej półki, bo tylko to daje nam pewność, że będziemy bezpieczni i osiągniemy dobre rezultaty zabiegu. Wbrew pozorom można to łatwo zweryfikować. Wybierając zabieg wystarczy sprawdzić w internecie, czy jest on oferowany na tych rynkach, gdzie wymagania są najwyższe – np. USA. Jeżeli więc zabieg VelaShape jest popularny na takim rynku i oferują go gabinety to z pewnością jest dobry i skuteczny. Ważne jest także to, czy urządzenie pochodzi od polskiego dystrybutora, bo tylko wtedy mamy gwarancję, że jest one regularnie serwisowane. Jest to warunek uzyskania najlepszych rezultatów.

Natomiast doświadczenie jest czymś czego nie da się kupić. Dobre szkolenia pozwalają na sprawne obsługiwanie urządzeń i bezpieczne wykonywanie zabiegów. Jednak, aby osiągnąć świetne rezultaty trzeba wykonać wiele zabiegów, poznać technologię i specyfikę urządzenia, dlatego doświadczenie jest naprawdę bezcenne.

Karolina Pociask jest właścicielką „KształtoSfery”, ośrodka medycyny estetycznej oferującej profesjonalne zabiegi w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. „Kształtosfera” oferuje zabiegi bazujące na urządzeniach najlepszych producentów takich jak Synoron-Candela.

Wyłącznym dystrybutorem aparatów eTwo, deAge, VelaShape i CoolTech w Polsce jest firma Shar-Pol.

Copywrite

Ten artykuł ma charakter otwarty, dostępny jest na licencji Creative Commons Attribution License (uznanie autorstwa), która pozwala na nieograniczone korzystanie, dystrybucję i reprodukcję na dowolnym nośniku, pod warunkiem, że oryginalne dzieło jest prawidłowo cytowane z podaniem aktywnego linka: https://www.konsultantka.com/skora/przygotuj-sie-do-karnawalu-juz-dzis-trendy-w-medycynie-estetycznej/ – treść licencji: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/.


Przypisy

  1. SHAR-POL jest ekspertem i prekursorem w dziedzinie medycznych zastosowań laserów w Polsce. Bogate portfolio spółki tworzą urządzenia z zakresu medycyny estetycznej przeznaczone m.in. do wykonywania zabiegów: redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrniania skóry, usuwania zmian naczyniowych, fotoodmładzania, lipolizy laserowej, a także dermatochirurgii. Firma od 20 lat obsługuje duże szpitale publiczne, kliniki prywatne oraz gabinety lekarskie i kosmetyczne, zapewniając pełny zakres usług.http://www.shar-pol.pl/.
  2. Rynek suplementów diety ułatwiających odchudzanie jest bardzo bogaty. Sprawne poruszanie się w nim wymaga wiedzy i doświadczenia. Specjalnie dla Państwa wygody, twórcy portalu Eco Supplements dołożyli wszelkich starań, by wybrać te godne polecenia, spełniające wysokie standardy produkcji, bezpieczne dla zdrowia a przede wszystkim skuteczne. Jako podstawe kryterium selekcji przyjęto wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo dla zdrowia wybranych produktów. W rankingu nie znajdziecie preparatów chemicznych, silnych leków, ani innych specyfików potencjalnie szkodliwych dla zdrowia. Tabletki na odchudzanie – Ranking – http://eco-supplements.com/pl/odchudzanie/tabletki-na-odchudzanie-ranking/.
  3. Medycyna estetyczna (łac. medicina aesthetica) – dział medycyny, należący do estetologii medycznej zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu. Medycyna estetyczna obejmuje procedury, których stosowanie jest prawnie dopuszczalne wyłącznie przez lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu. Procedury te to głównie ordynacja leków wydawanych z przepisu lekarza oraz zabiegi nieinwazyjne lub o niewielkim stopniu inwazyjności. Wyłącznym lub nadrzędnym celem tych działań jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta – https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna.
  4. Por. R. Śpiewak, Estetologia medyczna, medycyna estetyczna, dermatologia estetyczna, chirurgia estetyczna, ginekologia estetyczna, stomatologia estetyczna – definicje i wzajemne relacje poszczególnych dziedzin. Estetologia Medyczna i Kosmetologia 2012; nr 2(3), s. 70-71.
  5. Odchudzanie – skutecznie i naturalnie – https://www.konsultantka.com.pl/odchudzanie/.

Udostępnij ten artykuł na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.