Latem zadbaj o skórę od wewnątrz!


Latem zadbaj o skórę od wewnątrz!
Latem zadbaj o skórę od wewnątrz!

Skóra to największy, ale też jeden z najważniejszych organów całego organizmu. Nie tylko chroni przed szeregiem niekorzystnych czynników środowiska zewnętrznego, do jej podstawowych zadań należy również termoregulacja. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej właściwą pielęgnację, zwłaszcza podczas słonecznych i upalnych letnich miesięcy.

Każda z wielu warstw, z których składa się nasza skóra wymaga właściwego odżywienia i dotlenienia, aby móc prawidłowo funkcjonować. Niestety, pierwsze oznaki jej starzenia takie jak wiotczenie, zmarszczki czy nadmierne przesuszenie możemy zaobserwować już w okolicach 25 roku życia. To wtedy pojawia się konieczność rozpoczęcia stosowania specjalistycznych kremów, suplementów diety czy zabiegów zapobiegających utracie wody w skórze.

Elevation nawilżanie skóry
Elevation nawilżanie skóry

Podczas lata pielęgnacja skóry powinna być ukierunkowana na utrzymanie właściwego poziomu nawodnienia wszystkich komórek ciała. Nie wolno zapominać, że do podstawowej profilaktyki, należą nie tylko odpowiednie kremy czy balsamy nawilżające, lecz przede wszystkim picie 1,5-2 l wody dziennie. Większość wody – która ma wpływ na kondycję oraz elastyczność i napięcie skóry – znajduje się w jej głębszych warstwach, gdzie nie docierają kremy, dlatego też bardzo istotne jest uzupełnianie jej niedoborów od wewnątrz, co ułatwia usuwanie toksyn, a tym samym zapewnia optymalną kondycję organizmowi.

kobietaNiejednokrotnie, mimo zewnętrznej pielęgnacji kosmetycznej oraz odpowiedniej ilości płynów, skóra traci swoją jędrność pod wpływem czasu, znacznej utraty wagi lub ciąży. Ponadto, latem gdy jesteśmy wystawione na dużo większą ekspozycję słoneczną, ryzyko niekorzystnych zmian w strukturze skóry (rozpad włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za elastyczność), jest bardzo wysokie. Zabiegi pielęgnacyjne tylko wtedy przyniosą pożądane efekty, gdy będziemy działać na wszystkie warstwy skóry – przede wszystkim wewnętrzne, wykorzystując naturalną drogę transportu, jaką są naczynia krwionośne. Nutrikosmetyk Elevation Plus wchłaniając się w przewodzie pokarmowym, trafia przez układ krwionośny w najgłębsze zakamarki skóry. Za pośrednictwem sieci drobnych kapilar esencja preparatu dociera także do jej przydatków: włosów, paznokci czy gruczołów. Dzięki substancjom czynnym, zawartym w Elevation Plus, działającym bezpośrednio na wewnętrzne warstwy skóry, z każdym dniem staje się ona jędrniejsza, bardziej napięta i doskonale zadbana na całej swojej powierzchni.

„Większość kobiet nie zdaje sobie sprawy, że nawilżanie skóry od zewnątrz pomaga rozwiązać problem jedynie w 40%, podstawą pięknej skóry jest dostarczenie jej właściwych substancji odżywczych (witamin, lipidów czy minerałów) od wewnątrz organizmu. To podstawa jej prawidłowego funkcjonowania. Elevation, dzięki swojej unikalnej recepturze, sprawia, że substancje odżywcze docierają bezpośrednio do skóry właściwej, powodując jej 100% nawilżenie i odżywienie. Ponadto, zawartość kofaktorów wytwarzania kolagenu, sprawia, że Elevation odbudowuje strukturę włókien kolagenowych i elastynowych, co bezpośrednio przekłada się na redukcję cellulitu. Preparat posiada także unikalne właściwości przeciwdziałające powstawaniu wolnych rodników” – powiedziała Anna Tychmanowicz, mgr farmacji, właścicielka apteki Radosna w Warszawie.

Elevation Plus - Ayurveda Line
Elevation Plus – Ayurveda Line

Elevation Plus wchodzi w skład linii preparatów Ayurveda Line oferowanych przez firmę Spring – jedynego w Polsce importera oryginalnych preparatów medycyny hinduskiej – Ayurvedy. Gama dwunastu roślinnych suplementów diety, kompleksowo działających na cały organizm, dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku spełnia normy Głównego Inspektora Sanitarnego i Sanepidu. Ponadto, Elevation Plus został nagrodzony tytułem Najlepszego Nutrikosmetyku według polskich specjalistów z zakresu farmakologii, kosmetologii oraz medycyny. Wyróżnienie zostało przyznane podczas konkursu Złota Pieczęć Natury organizowanego przez Centrum Kosmetyki i Promocji Zdrowia ESTETYKA oraz magazyn GABInet.


Przypisy

  1. Ayurveda Line – http://www.ayurveda-line.pl/.
  2. Zmarszczki – http://eco-supplements.com/pl/zdrowie-i-uroda/zmarszczki/.
  3. Twoja skóra musi przywitać zimę – http://przestan-chrapac.pl/kwas-hialuronowy/twoja-skora-musi-przywitac-zime/.

Udostępnij ten artykuł na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.