Sztuczne rzęsy bez tajemnic


Zapraszam do lektury poradnika nadesłanego przez firmę Golden Rose, w którym wizażystki marki zdradzają, jak przyklejać sztuczne rzęsy tak, aby czuć się w nich dobrze na co dzień i od święta. Polecam bardzo serdecznie.

Sztuczne rzęsy bez tajemnic
Sztuczne rzęsy bez tajemnic

Wachlarz rzęs, to marzenie każdej kobiety. Jednak tylko niektóre z nas są tak hojnie obdarzone przez naturę, jak hollywoodzka ikona piękna – Elizabeth Taylor. Aktorka miała podwójną linię rzęs i nie potrzebowała nawet tuszu, by zniewalać spojrzeniem. Jednak jest sposób, który pozwoli uwodzicielsko podkreślić spojrzenie – sztuczne rzęsy.

Kępki – idealne rozwiązanie dla początkujących

Zanim przejdziemy do doklejenia rzęs, warto przyjrzeć się ich naturalnej długości. Możemy zauważyć, że krótsze włoski rosną w wewnętrznych kącikach oczu, a dłuższe w zewnętrznych. Warto sięgnąć po kępki Individual Eyelashes od Golden Rose, które są do nabycia w trzech różnych długościach. Doklejając kępki odpowiedniej długości (krótsze w wewnętrznym kąciku, dłuższe w zewnętrznym), uzyskamy naturalny efekt. Takimi pojedynczymi kępkami możemy zarówno zagęść linie rzęs na całej długości, jak i uzyskać efekt kociego oka, doklejając rzęsy tylko w zewnętrznym kąciku.

Individual Eyelashes od Golden Rose
Individual Eyelashes od Golden Rose

Kępki kleimy na pomalowane oko. Aby zatuszować linie sztucznych rzęs, warto na górnej powiece narysować kredką lub eyelinerem kreskę. Z tak przygotowaną powieką możemy zacząć działanie.

  1. Delikatnie za pomocą pęsety wyciągamy kępkę z opakowania.
  2. Zanurzamy końcówkę kępki w kleju.
  3. Przykładamy lusterko pod brodę tak, aby patrząc na swoje odbicie, oczy były skierowane w dół. Wówczas powieka prostuje się dając więcej miejsca na manewrowanie kępką.
  4. Przykładamy kępkę między rzęsy i przyklejamy ją do skóry powieki, nie do innych rzęs.
  5. Po doklejeniu kępek delikatnie tuszujemy rzęsy. Wówczas naturalne włoski połączą się z doklejonymi. I gotowe!

Rzęsy na pasku

Sztuczne rzęsy na tasiemce, w przeciwieństwie do kępek, od razu nadają oczom niepowtarzalną oprawę, ponieważ na elastycznym pasku od razy mają przytwierdzony rządy pojedynczych włosków. Najbardziej naturalnie i miękkie są rzęsy wykonane z naturalnego włosia, tak jak False Eyelashes marki Golden Rose, które dzięki dopasowanemu kształtowi aplikuje się łatwo i przyjemnie.

False Eyelashes marki Golden Rose
False Eyelashes marki Golden Rose

Wystarczy tylko:

  1. Skrócić je do długości odpowiadającej naszej naturalnej linii oka. Aby to zrobić, należy za pomocą pęsety delikatnie wyciągnąć rzęsy z opakowania i przyłożyć je do naszych rzęs. Warto pamiętać, że pasek należy dociąć z zewnętrznej strony, tam, gdzie są najdłuższe włoski.
  2. Następnie delikatnie nakładamy klej na pasek, pamiętając, aby na samych końcach tasiemki pozostawić go odrobinę więcej. Po aplikacji kleju należy odczekać około 30 sekund, w tym czasie klej tężeje i nabiera lepkiej konsystencji.
  3. Ostatnim krokiem zapewniającym spektakularny efekt jest doklejenie rzęs. W tym celu należy tak przyłożyć luterko, aby wzrok był skierowany w dół. Teraz wystarczy zaaplikować pasek na środkową część linii rzęs i przytwierdzić do powieki. Następnie z pomocą pęsety musimy dokleić wewnętrzną i zewnętrzną stronę tasiemki z rzęsami, pamiętając, aby za każdym razem delikatnie je docisnąć do powieki. W scaleniu doklejonych włosków z naturalnymi rzęsami pomoże nam przeczesanie ich tuszem.

Warto pamiętać, że sztuczne rzęsy możemy założyć kilka razy, póki nie stracą swojego kształtu. Wystarczy tylko, że usuniemy z nich klej, który bardzo łatwo możemy ściągnąć pęsetą.

Copywrite

Ten artykuł ma charakter otwarty, dostępny jest na licencji Creative Commons Attribution License (uznanie autorstwa), która pozwala na nieograniczone korzystanie, dystrybucję i reprodukcję na dowolnym nośniku, pod warunkiem, że oryginalne dzieło jest prawidłowo cytowane z podaniem aktywnego linka: https://www.konsultantka.com/porady/sztuczne-rzesy-bez-tajemnic/ – treść licencji: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/.

Udostępnij ten artykuł na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.